Lt  En  Ru
 

Socialinė parama

Esame Kėdainių bendruomenės ir visos šalies dalis, todėl mums rūpi dvasinė ir materialinė jos narių gerovė. Dalį uždirbto pelno koncernas skiria prioritetinei paramos sričiai – vaikų ir jaunimo ugdymui, taip pat švietimui, kultūrai ir sportui remti, skaudžioms socialinėms problemoms spręsti.

Pagalbos poreikiu ir jos teikimo būdais rūpinasi 1995 m. įkurtas labdaros ir paramos fondas „Viltis-Vikonda“. Jo lėšas sudaro tiksliniai koncerno įmonių pervedimai labdarai. Per fondo veiklos metus paramos mastai ir geografija praaugo rajono ribas ir išsiplėtė po visą Lietuvą. Skaityti daugiau...

Įgyvendiname ilgalaikius socialinės paramos projektus „Žemės šviesa“, „Kaimo vaikai prie jūros“, „Rugsėjis“, „Kalėdos“ bei kitus. Nuolatinė koncerno įmonių parama teikiama vaikų globos namams, sunkiomis ligomis sergantiems vaikams ir suaugusiems, kasmet finansuojami neįgaliųjų ir pagyvenusių žmonių organizacijų projektai.

Fondo savanoriai nuolat kaupia žinias apie šeimas, kurioms reikalinga pagalba, palaikomas ryšys su mokyklų ir seniūnijų socialiniais darbuotojais.


„Viltis–Vikonda“ dovanojo per tūkstantį velykinių dovanų


Labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“ rajono žmonėms išdalijo daugiau kaip tūkstantį velykinių dovanų. Maisto paketai skirti žmonėms, kurių velykinių vaišių stalas be paramos būtų skurdesnis.

Fondo savanorių grupės „Sielarodis“ vadovė Irena Raščiauskienė išvardino, kad paramą gavo sunkai gyvenančios Gausių šeimų bendrijos, Aklųjų ir silpnaregių, Kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų, Neįgaliųjų draugijų nariai, sekmadieninės rusų mokyklos bendruomenės žmonės, vaikų globos namai „Saulutė“, socialinių centrų gyventojai, taip pat pavieniai žmonės, daugiausia gyvenantys kaimuose.

Pirmą kartą artėjant Velykoms kraštiečiai gavo dovanas iš fondo „Viltis–Vikonda“ prieš šešiolika metų. Laikomasi fondo valdybos pirmininkės Jolantos Uspaskich pasiūlytos tradicijos daugiau dėmesio skirti kaimo žmonėms.

Dalinant dovanas sunkiau gyvenantiems kraštiečiams talkino septyniolika savanorių. Jie atliko didelį darbą, o patys pasisėmė gerų emocijų.

„Kiekvienuose namuose, kuriuose lankėmės su fondo dovanomis, žmonės mus sutiko su dėkingumo šypsenomis, – pasakojo I. Raščiauskienė. – Tokios emocijos ir gražūs dėkingumo žodžiai – geriausias atlygis už mūsų darbą.“

labdara.jpg

Nuotraukoje: Velykines dovanas sunkiai gyvenantiems kraštiečiams ruošė ir dalino grupės „Sielarodis“ savanorės (iš kairės) V. Vancevičienė, I. Raščiauskienė, E. Skarupskienė ir R. Navagruckienė.

Į viršų


Projektas „Žemės šviesa“


Projektas „Žemės šviesa“ pradėtas įgyvendinti 2005 metais. Jis išsiskiria didesniu finansavimu, geografine apimtimi ir žmonių, patenkančių į jo akiratį, skaičiumi. Tikslas – padėti sunkiai gyvenančių kaimo šeimų vaikams, motyvuotai siekiantiems mokslo, specialybės. Šalies universitetuose bei kolegijose koncerno „Vikonda“ remiamų studentų daugiausia yra iš Kėdainių krašto. Pavyzdžiui, vien Josvainių seniūnijoje finansinė parama suteikta 5 studentams, du iš jų – sunkiai serga.

Tačiau „Žemės šviesa“ jau pasiekė neturtingas šeimas Tauragės, Plungės, Molėtų, Ukmergės, Kupiškio, Radviliškio, Raseinių, Panevėžio rajonuose bei Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybėse. Tarp jų – šeimos, kuriose yra trys-keturi studentai.

2008-aisiais projektas „Žemės šviesa“ buvo papildytas programa „Į vargo pastoges“. Į ypač vargingas šeimas keliauja knygos, žaislai ir žmogiška atida.

Į viršų


Projektas „Kalėdos“


Puoselėjame tradiciją per didžiąsias metų šventes pasidalinti sotesniu duonos kąsniu su tais, kuriems jo trūksta, prisiminti vienišus bei sergančius.

Prieš šv. Kalėdas koncerno „Vikonda“ įmonės skiria maisto produktų, kurie išdalinami sunkiai besiverčiančioms šeimoms, neįgaliesiems, vienišiems žmonėms Kėdainių bei kituose rajonuose. Maisto produktai pasiekia vaikų ir senelių globos namus bei Dotnuvos slaugos namus, Alytaus rajono vaikų dienos centrą, kitų rajonų neįgaliųjų organizacijas.

Kalėdinį projektą vainikuoja vaikų šventė – susitikimas su Kalėdų seneliu pramogų centre „Vikonda“. Į šventę susirenka pusė tūkstančio vaikų ir dešimtys juos lydinčiųjų iš Kėdainių ir kitų rajonų kaimo mokyklų. Vaikų laukia vaišės, Kalėdų Senelio dovanos, koncertas ir kelių valandų šėlsmas.

Informaciją apie stokojančias šeimas kaupia, maisto paketus ruošia ir išdalina, šventės programą rengia fondo „Viltis-Vikonda“ darbuotojai ir savanoriai.

Koncerno produkcija praturtino šventinį stalą

Tradiciškai prieš šv. Kalėdas labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“ skubėjo išdalinti gerumo duoklę. Atokiausias rajono šeimynas ir vienišus žmones pasiekė koncerno VIKONDA UAB dovanos, kurios praturtins šventinį Kūčių ir Kalėdų stalą.

Pasak fondo „Viltis–Vikonda“ direktorės Elenos Skarupskienės, tradicinė kalėdinė akcija nusidriekė per visą miestą ir rajono seniūnijas. Iš koncerno VIKONDA UAB įmonių skirtos produkcijos fondo savanoriai paruošė apie pusantro tūkstančio maisto paketų: didesnieji atiteko gausesnėms, daugiavaikėms šeimoms, mažesnieji – vienišiems žmonėms ar negausioms, tačiau darbo neturinčioms ir vargstančioms šeimoms.

Fondo paruoštuose lauknešėliuose – ir duona kasdieninė, ir skalsesnis mėsos produktų kąsnis, taip pat padažai, konservuoti gaminiai, kalėdaičiai, saldumynai, vaisiai ir kiti gardėsiai.

Dalis kalėdinių lauknešėlių pasiekė rajono neįgaliųjų organizacijas, taip pat ir kitus rajonus, pavyzdžiui, Kauno gausių šeimų bendriją.

Anot E. Skarupskienės, gerumo duoklę atidavė ne tik geranoriškai nusiteikę koncerno įmonių vadovai, bet ir darbuotojai, kurie, kaip ir praėjusiais metais, aukojo rūbų, avalynės, žaislų, knygų. Visus aplankytus žmones pasiekė ir Jolantos bei Viktoro Uspaskich kalėdiniai sveikinimai bei linkėjimai.

Informaciją apie stokojančius žmones fondo savanorių grupės „Sielarodis“ nariai rinko atsakingai, bendraudami su kaimo bendruomenių centrų pirmininkais, pedagogais, seniūnijų socialiniais darbuotojais.

Beje, šiais metais prasiplėtė ir labdarių ratas. Gero derliaus sulaukę daržininkai, sodininkai į fondą pristatė savo užaugintų daržovių bei vaisių, kurie pradžiugino stokojančias rajono šeimas.

Na, o fondo „Viltis–Vikonda“ surengtoje Kalėdų šventėje pramogų centre „Vikonda“ linksminosi apie pusė tūkstančio rajono vaikučių.

Fondo „Viltis–Vikonda“ savanoriai ruošia maisto paketus su koncerno VIKONDA UAB įmonių produkcija

Fondo „Viltis–Vikonda“ savanoriai ruošia maisto paketus su koncerno VIKONDA UAB įmonių produkcija.

Į viršų


Projektas „Kaimo vaikai prie jūros“


Šio projekto tikslas – suteikti galimybę kaimo vaikams atostogauti Palangoje, įkvėpti gaivaus jūros oro. Fondo savanoriai visus metus kaupia informaciją apie tokios paramos reikalingas šeimas, o vasarą dviem pamainomis apie 60 mokinukų iš visų rajono seniūnijų išvažiuoja kelių dienų poilsiui prie jūros.

Kasmet poilsį prie jūros pasiūlome ir Kėdainių vaikų globos namų „Saulutė“ auklėtiniams.

Į viršų


Kiti projektai ir pagalbos formos


Ilgalaikio projekto „Rugsėjis“ tikslas – padėti pasirengti į mokyklą neturtingų šeimų vaikams. Taip pat organizuojame vaikų gynimo dienos šventę, į kurią pramogų centre „Vikonda“ susirenka apie pusė tūkstančio vaikų. Jie džiaugiasi koncertu, vaišėmis, galimybe pašėlti pramogų centre.

Puoselėjamos Šv. Velykų tradicijos - remiame organizacijų, bendruomenių, mokyklų organizuojamas šventes.

Nuo 1996 m. susiklostė bendravimo tradicijos su vaikų globos namais „Saulutė“. Vaikai sulaukia kalėdinių dovanų ir vaišių, vasarą vyksta į poilsio namus Palangoje, sulaukia dėmesio per įvairias kitas šventes. Kol nebuvo tarptautinių organizacijų paramos, padėjome globos namuose atnaujinti patalpas, spręsti kitus buitinius reikalus.


Dar viena paramos reikalinga sritis – lėtinės ar sunkios ligos, dėl kurių į fondą kreipiasi vis daugiau šeimų. Pagalbos prašo neįgalius vaikus auginantys tėvai, patys vieni nepajėgdami įsigyti kochlearinių implantų, insulino pompų ar neužtekdami lėšų operacijoms. Remiame Lietuvos alergiškų vaikų klubų asociacijos organizuojamus renginius bei stovyklas.

Į viršų

Sukūrė: Dreamsite